Letní měsíce jsou pravidelně spojovány s osvěžením se a koupáním v řekách, rybnících, jezerech, ale také i v krytých či venkovních bazénech. U vody, stejně jako u ohně, platí, že umí být dobrou služkou, ale také zlou paní. Z vody, respektive z plavání, je třeba mít respekt a dodržovat zásady bezpečného radování ve vodě.
Bohužel poslední dny můžeme ve sdělovacích prostředcích sledovat, kde všude se kdo utopil při koupání ve vodě. Bohužel pravidelně každý rok utone zhruba 200 osob, přitom mnohým úmrtím by se dalo zabránit. Stačilo by dbát na základy bezpečného koupání.
Pakliže již jdete někam plavat, nechoďte sami. Pokud již půjdete, řekněte o tom, kam jdete, svým blízkým nebo přátelům. V žádném případě malé děti nenechávejte chodit samotné! Na alkohol u vody rozhodně zapomeňte! Neskákejte do vody v místech, kde to neznáte! Bohužel pravidelně také někdo ochrne kvůli skoku do neznámé vody. A pozor! Tonutí je tiché – topící se člověk nevolá o pomoc, všímejte si tak těch, se kterými jdete k vodě!
Na základě pravidelných tragických událostí spojených právě s vodními radovánkami vydali vodní záchranáři ve spolupráci s IZS, Asociací vodní turistiky a sportu společně s dalšími neziskovými organizacemi desatero bezpečného pobytu u vody, kde se dozvíte všechny další důležité body.
Poznámka autora: Náhledová fotografie je z reálného výjezdu složek IZS u Sušice, kde před několika lety utonuli dva mladí muži.
V třetím pokračování série „Rakovina“ se zaměříme na jeden z možných způsobů léčby nádorových onemocnění.…
V pondělí, 4. listopadu, došlo minutu po půl jedenáctí dopoledne ke střetu motorového osobního vlaku…
V sobotu, 2. listopadu, byl na tísňovou linku hasičů kolem 16:25 nahlášen požár bytu ve…
Jako lidský „odpad“ se zachoval jednatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který 14. října srazil v katastru…
Největším postrachem pro tramvajačky a tramvajáky jsou řidiči a řidičky vozidel a hlavně pak chodci.…
V prvním článku ze „série Rakovina“ jsme si představili, co je vlastně rakovina, respektive co…